#22 AEROGRAF IN DA HOUSE!

aero

Nowe zabawki w domu, czyli aerograf & kompresor – prezent od Drozda (best. boyfriend. EVER!).

Ahoj, przygodo!

Pierwsza zabawa nowym sprzętem i już wiem, że szykuje się wielka miłość. Trochę jak z rapidografami – będę pasjami rozkręcać i czyścić, doczyszczać, pielęgnować i kochać. To bardzo delikatne ustrojstwo. Lubię takie.

Z praktycznego punktu widzenia po pierwszym użyciu przypomina to trochę rysowanie w Photoshopie tabletem przy włączonej opcji nacisku. Po prostu trzeba to opanować (aby regulować grubość linii oraz intensywność koloru intuicyjnie) i zanim zrobię coś poważniejszego „z ręki”, z całą pewnością będę musiała porysować trochę na bloku rysunkowym. W sumie nawet zaczęłam, ale wtedy dysza się zapchała… i wówczas nauczyłam się rozkręcać moją zabawkę.

Pierwszy problem na horyzoncie – farba szybciusieńko gęstnieje nawet w słoiczku. I tu dwie drogi – rozpuszczalnik lub retarder. Dysponuję farbami Pactra Racing Finish i Pactra Acrylic Enamel. O tej pierwszej wiem już mniej więcej tyle, że polecane na forach rozcieńczanie wodą po prostu nie wyjdzie, rozcieńczalnik dedykowany, owszem, jest… ale (oczywiście) nie w Polsce. Drozdo znalazł w Brazylii. W każdym razie akryl z tego jak z koziej d*py bębenek, a jutro zapowiada się pod znakiem kombinowania i testowania farby z różnymi rozpuszczalnikami na resztkach leksanu po poprzednich karoseriach. Bałagan w warsztacie czasami się opłaca.

Na drugim typie farbki jak wół stoi „water wash-up”. Nie przewiduję większych errorów.

Drugi problem – czyszczenie. Cieniusieńkie dysze i maleńkie otworki to zadanie bardziej dla pilników endodontycznych, niż nieuzbrojonych rączek… a ostatnio u Szefowej widziałam takie nowiusieńkie narzędzia kanałowe z gatunku takich, których już się nie używa od kilkunastu lat. Kilka nietkniętych pudełek leży sobie na zapleczu czekając na jakieś pozastomatologiczne zastosowanie. Przy odrobinie szczęścia jedno z takich narzędzi znajdzie nowy dom:) Lubię te momenty, kiedy stomatologia przydaje mi się na gruncie domowo – warsztatowym.

Reklamy